0

فوتبال

از موراتا تا انریکه؛ پروژه جدید انتقام‌گیری از رئال – مدرسه شطرنج

اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۰ ب.ظ توسط

ورزش سه:  امشب رئال در پاریس نبردی در حد مرگ و زندگی برابر پی اس جی پیش رو دارد. بازی رفت ۳-۱ به سود کهکشانی ها تمام شده و آنها برای نجات فصلی که برای شان خوب پیش نرفته، محکوم به حذف پاریسی ها هستند

لوئیس انریکه: او سال ۱۹۹۱ به رئال پیوست و سپس سال ۱۹۹۶ راهی بارسا شد. انریکه در مدت زمان حضورش در بارسا ۵ گل وارد دروازه رئال کرد و با شادی گل های جنجالی خود روی اعصاب هواداران رئال می رفت.

از موراتا تا انریکه؛ پروژه جدید انتقام‌گیری از رئال
اتوئو: مهاجم کامرونی سال ۱۹۹۸ به رئال پیوست؛ ولی پس از چند سال حضور قرضی در مایورکا، با قراردادی دائمی به این باشگاه پیوست. در واقع رئال مایکل اوون را به او ترجیح داد. اتوئو پس از مایورکا راهی بارسا شد و در ۲۰ بازی برابر تیم سابق خود ۱۱ بار گلزنی کرد. او با پیراهن مایورکا ۷ و با پیراهن بارسا نیز ۴ گل به رئال زد.

پیش از این سابقه داشته که رئال از بازیکنان سابق خود ضربه بخورد که در زیر به چند نمونه اشاره خواهد شد.

از موراتا تا انریکه؛ پروژه جدید انتقام‌گیری از رئال

مورینتس: مهاجم ملی پوش رئال، سال ۲۰۰۲ و پس از انتقال پر سر و صدای رونالدوی برزیلی به مادرید، راهی موناکو شد.
او سال ۲۰۰۴ در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ابتدا در بازی رفت و در شکست ۴-۲ موناکو، گل دوم تیمش را در دقیقه ۸۳ به ثمر رساند. بازی تا آن دقیقه، ۴-۱ به سود رئال بود. او در بازی برگشت نیز یک گل به رئال زد و کمک کرد موناکو ۳-۱ پیروز شده و راهی نیمه نهایی شود.

در جبهه پاری سن ژرمن، نیمار غایب بزرگ خواهد بود؛ ولی دی ماریا، ستاره آرژانتینی سابق رئال جانشین او خواهد شد و بدون شک انگیزه های بالایی خواهد داشت. در ۱۵ بازی اخیر پی اس جی، دی ماریا روی ۱۳ گل نقش مهمی ایفا کرده و رئال باید بسیار مراقب او باشد.

برند شوستر: ستاره آلمانی بارسا، سال ۱۹۸۸ به رئال پیوست و دو لالیگا و یک کوپا دل ری را با این تیم فتح کرد. شوستر سپس سال ۱۹۹۰ به اتلتیکو رفت و با این تیم دو بار فاتح کوپا دل ری شد. او در فینال سال ۱۹۹۲ برابر رئال در برنابئو، یکی از دو گل روخی بلانکوس را به ثمر رساند تا رئال جام را در خانه از دست بدهد.

دی ماریا سال ۲۰۱۴ و پس از اینکه رئال با افزایش دستمزدش موافقت نکرد، راهی یونایتد شد. او سپس به پی اس جی پیوست و سال ۲۰۱۵ در دو دیدار برابر رئال موفق به گلزنی نشد؛ اما شاید داستان بازی امشب متفاوت باشد.

از موراتا تا انریکه؛ پروژه جدید انتقام‌گیری از رئال

از موراتا تا انریکه؛ پروژه جدید انتقام‌گیری از رئال

ورزش سه:  امشب رئال در پاریس نبردی در حد مرگ و زندگی برابر پی اس جی پیش رو دارد. بازی رفت ۳-۱ به سود کهکشانی ها تمام شده و آنها برای نجات فصلی که برای شان خوب پیش نرفته، محکوم به حذف پاریسی ها هستند.

موراتا: ستاره محصول آکادمی رئال، سال ۲۰۱۴ با رقم ۲۲ میلیون یورو به یوونتوس پیوست و همان فصل در نیمه نهایی لیگ قهرمانان دو گل به رئال زد و باعث حذف تیم سابق خود شد. یک گل در پیروزی ۲-۱ بازی رفت یووه و گل دوم در بازی برگشت و در برنابئو(۱-۱). او یک سال بعد با رقم ۳۰ میلیون یورو به رئال بازگشت.

پاسخ دهید