0

سایر ورزش ها

سامسونگ مقصر است یا کمیته بین‌المللی المپیک؟ – مدرسه شطرنج

بهمن ۲۳, ۱۳۹۶ در ۸:۱۲ ب.ظ توسط

خبرگزاری تسنیم: در پی اتفاق اخیر در المپیک زمستانی در کره جنوبی و اقدام شرکت سامسونگ در عدم تحویل گوشی به ورزشکاران ایرانی، کمیته بین المللی المپیک با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این موضوع را پیگیری کرده و گوشی‌های موبایل تحویل ورزشکاران ایرانی خواهد شد
این درحالی است که شرکت سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: “شرکت سامسونگ الکترونیکس بیش از چهار هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ (نسخه‌ای خاص از گوشی گلکسی نوت۸) را به کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۸ تحویل داده است.

اکنون خوشحالیم که می‌شنویم کمیته بین‌المللی المپیک نهایتاً به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.”

هرچند سامسونگ دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشت اما برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم به‌صورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است.

به گزارش تسنیم، آنچه که مشخص است هم شرکت سامسونگ و هم IOC به دنبال مقصر جلوه دادن یکدیگر هستند و قرار نیست هیچ کدام تقصیر را به گردن بگیرند و مسئولن کشورمان باید توجه کنند تا این موضوع را تا به نتیجه رسیدن، پیگیری کنند.

وی در ادامه افزود: از المپین‌ها بخاطر صدور بیانیه و دفاع از ورزشکاران کاروان ایرانی تشکر می‌کنم.

از طرفی چند شرکت دیگر از جمله ال‌جی اعلام کردند پکیج‌های ویژه‌ای برای ورزشکاران ایرانی در نظر گرفتند اما کمیته ملی المپیک در این خصوص پاسخی نداده و منتظر تصمیم نهایی سامسونگ خواهد بود.

با پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از کمیته ملی المپیک و بر خلاف ادعای برخی از اهالی هنر مبنی بر بی تقصیر بودن شرکت سامسونگ و با توجه به بیانیه کمیته بین المللی المپیک، تا این لحظه عدم تحویل گوشی در مورد ورزشکاران ایرانی از طرف شرکت سامسونگ انجام شده و ioc در این موضوع دخالت نداشته است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک یادآور شد: کمیته ملی المپیک طی هماهنگی با وزارت ورزش و وزارت خارجه اقدامات سریع در خصوص اینکه از ورزشکاران ایران عذر خواهی شود، را انجام داده است. در این راستا علاوه بر دولت و کمیته ملی المپیک، کمپین اجتماعی دفاع از عزت ایرانی و ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی پیونگ چانگ شکل گرفت.

شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: ما خواستار عذرخواهی شرکت سامسونگ و سایر عوامل دخیل در این امر هستیم و از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

خبرگزاری تسنیم: در پی اتفاق اخیر در المپیک زمستانی در کره جنوبی و اقدام شرکت سامسونگ در عدم تحویل گوشی به ورزشکاران ایرانی، کمیته بین المللی المپیک با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این موضوع را پیگیری کرده و گوشی‌های موبایل تحویل ورزشکاران ایرانی خواهد شد.

پاسخ دهید