0

اخبار ورزشی

پاسخ صریح برانکو به انتقاد درباره افت پرسپولیس – مدرسه شطرنج

فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ در ۹:۴۱ ب.ظ توسط

خبرآنلاین – فاطمه پاقلعه‌نژاد: برانکو ایوانکویچ با حضور در محل فیلمبرداری فیلم جدید میلاد صدرعاملی، نخستین سینمایی بلند این مستندساز جوان را کلید زد
اولا که رفقای من این فیلم را تولید می کنند. راجع به خود من فیلم ساختند و حتی در شهر من فیلم ساختند گرچه متاسفانه من نتوانستم میزبانشان باشم چون آن زمان ما به جام جهانی رفتیم. و دوما هر فیلمی که موضوعش ورزش باشد باعث شادی من می شود و من از این بخش استفاده می کنم برای اینکه ورزش را توسط فیلم به مردم نزدیک کنم.

طبیعتا در وهله اول مقدار فیلم هایی که ساخته می شود. فیلم های ایرانی کیفیت های مختلفی دارند، ولی قبل از همه بگویم که چقدر سرمایه گذاری می شود به لحاظ زحمتی که کشیده می شود. انتظار که نمی شود داشت که همه فیلم ها بتوانند همه را راضی کنند ولی این علامتی است از این که چقدر مردم سرمایه گذاری فرهنگی می کنند حتی با دستان تهی.

مهمترین فیلمی که در ذهنم مانده جدایی نادر از سیمین است ولی متاسفانه بزرگترین مانع زبان است، آن قدری که برسم سعی می کنم از طریق تلویزیون پیگیری کنم. زمان کم دارم ولی اطلاعاتی جمع آوری کردم و همین جدایی من را تحت تاثیر قرار داد.

درباره پرسپولیس و لیگ قهرمانان آسیا بگویید؟

ندیدم ولی سعی می کنم به زودی آن را ببینم. الان آنقدر زمان ما فشرده است و هر چهار روز یک بار ما یک مسابقه داریم و الان هم به سختی توانستم وقتی خالی کنم و امروز بیایم. مدام باید تمرکز و حواسمان معطوف به مسابقات باشد.

اولین گام که بزرگترین گام بود را برداشتیم. به دور بعدی راه یافتیم بعد از این مسابقه، آخرین مسابقه که بناست با السد به عنوان مهمترین حریفمان داشته باشیم ولی جاه طلبی ما همیشه حداکثر است. در هر رقابتی با حداکثر انگیزه و توان می رویم.

فروشنده دیگر فیلم اسکاری ایران بود. آن را هم دیدید؟

پس این انتقاداتی که الان به پرسپولیس می گیرند و می گویند بعد از مسجل شدن قهرمانی و فاصله ای که با تیم های دیگر لیگ ایجاد کرده دیگر آن جاه طلبی سابق را ندارد و تیم دفاعی بازی می کند را قبول ندارید؟

چقدر سینمای ایران را می شناسید؟

فیلمی دیدید که در ذهنتان ماندگار شده باشد؟

علی الخصوص رسانه شما «خبر »خیلی روی این محور تکیه دارد. طبیعتا آنها هم حق دارند ولی متاسفم که به آمارها نگاه نمی کنند. قبل از بازی آخر ما به دور دوم مسابقات قهرمانی جام باشگاههای آسیا راه یافتیم و قهرمانی لیگ را هم عملا قبل از نوروز کسب کردیم. این نشان می دهد که آیا ما جاه طلبی مان را به قدر کافی داریم یا خیر. درباره دفاعی بازی کردن هم متاسفم که جدول لیگ را نمی بینند که بیشترین گل های زده و بیشترین امتیازات را کدام تیم دارد و رقبای ما چند قدم عقب تر از ما هستند. یک مقدار اگر نگاه کنند آن وقت می توانند این انتقادها را بنویسند.

برانکو ایوانکوویچ؛ او حالا سال هاست که در ایران حضور دارد. اوایل به عنوان کمک بلاژویچ، بعدها به عنوان سرمربی تیم ملی و حالا هم سه سالی است که سرمربی تیم قهرمان لیگ برتر شده است. تیمی که تنها یک امتیاز دیگر نیاز دارد برای اینکه چند هفته زودتر عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند. سال ها پیش زمانی که او سرمربی‎گری تیم ملی را در جام جهانی ۲۰۰۶ به عهده داشت، میلاد صدرعاملی مستند کوتاهی درباره او ساخت. برای همین هم عصر روز گذشته سرمربی پرسپولیس، در افتتاحیه فیلمبرداری اولین فیلم بلند میلاد صدرعاملی حضور داشت و پلان اول با حضور او فیلمبرداری شد و برانکو ایوانکویچ در پایان ایفای نقش دو بازیگر اصلی فیلم برای این پلان کات داد.

بعضی از فیلم ها را دیدم که کمی در آنها از زبان انگلیسی استفاده شده بود ولی ایران و محصولات سینمایی ایران دوم یا سوم دنیا هستند. فکر می کنم از نظر میزان تولیدات هند مقام اول را دارد و ایران یا مقام دوم یا مقام سوم را دارد. حتی بالاتر از هالیوود است.

الان که برای کلید زدن این فیلم آمدید به این دلیل است که فیلم تم ورزشی دارد یا به دلیل آشنایی قبلی شما با آقای صدرعاملی است؟

خبرآنلاین – فاطمه پاقلعه‌نژاد: برانکو ایوانکویچ با حضور در محل فیلمبرداری فیلم جدید میلاد صدرعاملی، نخستین سینمایی بلند این مستندساز جوان را کلید زد.

از لحاظ میزان تولید؟

برچسب‌ها,

پاسخ دهید